Ben Kimim?


Aslına bakarsanız tam anlamıyla "ben şuyum" demem zor zira her an yenileniyor insan...
Değişiyoruz, dönüşüyoruz, eskiyoruz ve o kadar yeniliyoruz kendimizi.
Bu bloğa başladığım şu sıralar, 2014 yılının sonlarında "ben" hayatının aşkıyla evli, dünya güzeli biri 10 diğeri 5 yaşında "çocuk" annesi ve evin üçüncü melek tırtılının kozasıyım. Bir kaç ay sonra bu tırtıl kozasından çıkacak ve bu blog aslında onun için anı kumbarası niteliğinde olacak, öyle umuyorum.

Aşkın en çılgın hali mutlu bir yuvanın annesi olmak. Aşkın eenn sıcak hali...
Sonuna kadar bunu tadıyorum şu sıralar. 

Bu blogta okuyacaklarınız hemşire, bebek bakım danışmanı, eğitmen, kahkaha terapisti, radyocu, bir kitabı olan amatör bir yazar, doğa aşığı bir annenin gönlünden kalemine dökülenlerdir. Dolayısıyla yazılarda biraz "denişik" bir bakış açısına rastlayabilirsiniz, şaşırmayın :) 

BaĞzı anneler böyle de bakabiliyor bazen hayata deyin mesela benim bir sağlık profesyoneli olarak size "aman ilaç kullanmayın mümkün olduğunca" dediğim yazılarda. 

Ne süper ne mükemmel anne olmakla hiiçç ilgilenmiyorum. Anne babalığın kesinlikle iç seslerimizi dinlememizi gerektirecek kadar özel "haller" olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü her çocuğun çok özel olduğunu biliyorum. Bu sebeple her anne baba "kendi çocuğuna özel anne baba" olabilmeli başkalarının tekrarı olmak yerine, buna inancım tam. Daha önce kocamla başlattığımız, hala devam eden güzel bir proje olan Sürdürülebilir Evlilik projesinin bir diğer kolu olarak Sürdürülebilir Annelik modeli oluşturmak ve bunu zamana yayarak daha sağlıklı, doğal ve içimizden geldiği gibi bir ebeveynlik deneyimi yaşamayı planlıyoruz.

İşte bu yüzden de klasik açılardan bakıyorsanız ebeveynliğe beni pek sevmeyeceğinizi şimdiden söylemeliyim :) Hiç sorun yok, ben sizi yine de severim. Ama eğer siz de başka bir dünyanın mümkün olduğuna inandığınız gibibaşka bir anneliğin de mümkün olduğuna inananlardansanız, bu bloğa da hoşgeldiniz. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey bulabileceğimize eminim, dilerim buralara daha sık uğrarsınız <3

Işığın gücü ve sevginin sıcağıyla,
LazyCrazyMommy
Yasemin Aksoy

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlar da İlginizi Çekebilir